Στη σύλληψη 19χρονου κάτοικου Λευκωσίας, προχώρησε τα ξημερώματα σήμερα, η Αστυνομία, αφού τον εντοπίστηκε να οδηγεί το αυτοκίνητο του με υπερβολική ταχύτητα.
Συγκεκριμένα, γύρω στις 3.30π.μ. σήμερα, ενώ μέλη του Αστυνομικού Σταθμού Παραλιμνίου διενεργούσαν έλεγχο ταχύτητας, στη λεωφόρο Πρωταρά – Κάβο Γκρέκο, εντόπισαν αυτοκίνητο να κινείται με ταχύτητα 123 χιλιομέτρων, ενώ το ανώτατο όριο στο συγκεκριμένο δρόμο είναι 50 χιλιόμετρα.
Οι αστυνομικοί ανέκοψαν το όχημα για έλεγχο και όπως διαπιστώθηκε