Τα προβλήματα που εξακολουθούν να αντιμετωπίζουν στον κλάδο των ναυαγοσωστών αλλά και τις καινούριες προκλήσεις με τις οποίες είναι αντιμέτωποι και χρίζουν άμεσης ανταπόκρισης, παρέθεσε στο ThemaOnline, ο Πρόεδρος της Κυπριακής Ομοσπονδίας Ναυαγοσωστικής, Πόλυς Παλλήκαρος.
«Αυτό που χρειάζεται στην Κύπρο είναι ναυαγοσώστες σε όλα τα σημεία αλλά και μηχανικά μέσα. Ένα «έξυπνο» σωσίβιο μπορώ να το στείλω σε αυτόν που κινδυνεύει για να πιαστεί πάνω ενώ εγώ είμαι στην ξηρά.