Νέο θανατηφόρο ατύχημα σημειώθηκε σήμερα (16/6) κοντά στις 12 το μεσημέρι στην Πάφο.
Γυναίκα ηλικίας 49 ετών αλλοδαπή μόνιμη κάτοικος Πάφου, οδηγούσε τετράτροχη μοτοσικλέτα ενοικιάσεως σε αγροτικό δρόμο στην περιοχή Πέγειας, έχοντας ως επιβάτη στο πίσω μέρος 60χρονη ομοεθνή φίλη της.
Σε κάποιο σημείο του δρόμου όπου υπάρχει δεξιά στροφή, η 49χρονη απώλεσε τον έλεγχο της μοτοσικλέτας κάτω από συνθήκες που διερευνώνται, με αποτέλεσμα να οδηγήσει ευθεία στα χωράφια και