Μπορεί να έχει περάσει μία εβδομάδα από τις εκλογές της 9ης Ιουνίου, ωστόσο στους κομματικούς διαδρόμους, οι συζητήσεις δίνουν και παίρνουν για το τι πραγματικά έφταιξε για το αποτέλεσμα και πώς ο νεαρός Φειδίας Παναγιώτου, κατάφερε να προκαλέσει πολιτικό σεισμό.
Πώς ένας 24χρονος με μοναδικό «όπλο» την τεχνολογία και τα ΜΚΔ πήρε μεγαλύτερο ποσοστό από το σύνολο των κομμάτων ΔΗΚΟ ΕΔΕΚ και ΔΗΠΑ, και γενικά πώς κατάφερε να αλιεύσει ψήφους