Το 2024, το μεγαλύτερο μέρος της επικοινωνίας με τους άλλους, γίνεται μέσω τηλεφώνου –είτε πρόκειται για μηνύματα, είτε για κλήσεις. Το θέμα είναι πως, μερικά πράγματα, καλό είναι να τα συζητάμε από κοντά.
Υπάρχει ένας βασικός κανόνας για να μπορούμε να ξεχωρίζουμε τι να θίξουμε από το κινητό μας και τι από κοντά: Θα υπάρξει συναισθηματική φόρτιση; Αν ναι, καλό είναι να περιμένουμε μέχρι να συναντήσουμε τον άνθρωποι που θέλουμε