![Έστειλε επιστολή σε Βέμπερ και ηγέτες του ΕΛΚ για το Κυπριακό η Αννίτα-«Αποτύπωση του δράματος»](https://reporter.com.cy/images/oNBYsneKDj90ggVNk7IdfN7y2hE=/798589/fill-480x480/2024/07/20/cache_980x637_Crop_medium_740132_1062299_24_01_29_115026.jpg)
Μισός αιώνας εισβολής και κατοχής. Μισός αιώνας κατάφωρης παραβίασης του διεθνούς δικαίου και των στοιχειωδών ανθρωπίνων δικαιωμάτων. Με αφορμή την τραγική επέτειο της βάρβαρης τουρκικής εισβολής στην Κύπρο η Πρόεδρος του Δημοκρατικού Συναγερμού κ. Αννίτα Δημητρίου, απέστειλε χθες επιστολή προς τον Πρόεδρο κ. Μάνφρεντ Βέμπερ και τους ηγέτες του Ευρωπαϊκού Λαϊκού Κόμματος.
Η επιστολή, η οποία συνοδεύεται και από σχετικό οπτικό υλικό, αποτελεί μια συνολική αποτύπωση του δράματος της Κύπρου,