Μια πρωτοβουλία ένδειξης αγάπης και αλληλεγγύης στα άτομα της τρίτης ηλικίας που αυτές τις μέρες μένουν σπίτι.
Αν είναι κάτι που μπορεί να χαρακτηρίσει τον δεσμό των παιδιών με τα άτομα της τρίτης ηλικίας, θα μπορούσαμε να πούμε με σιγουριά πως αυτό είναι το χαμόγελο που ζωγραφίζεται στο πρόσωπο του ηλικιωμένου από τη ζωντάνια ενός μικρού παιδιού.
Η παγκόσμια πανδημία την οποία βιώνουμε έχει δημιουργήσει πρωτόγνωρες συνθήκες ζωής για την εποχή μας. Ο χωρικός περιορισμός μικρών και μεγάλων αποτελεί ένα