Μάχη για να κρατηθεί στη ζωή δίνει ένα 12χρονο αγόρι το οποίο νοσηλεύεται διασωληνωμένο στη ΜΕΘ Παίδων Πάτρας έπειτα από τροχαίο που σημειώθηκε στη Λευκάδα.
Το τροχαίο σημειώθηκε στις 3 στις στο μεσημέρι στο Μεγάλο Αυλάκι, όταν ένα αυτοκίνητο ξέφυγε της πορείας του και συγκρούστηκε πλαγιομετωπικά με διερχόμενο όχημα στο οποίο επέβαινε ο 12χρονος.
Σύμφωνα με την ΕΡΤ, άμεσα στήθηκε μια γέφυρα σωτηρίας για το μικρό αγόρι, το οποίο διακομίσθηκε