Στην εκπομπή «Μεσημέρι και κάτι» μίλησε η Δικηγόρος της οικογένειας του μαθητή που έμεινε εκτός αθλητικού σχολείου για ελάχιστα μόρια και ο οποίος έχει διαγνωστεί με Διαταραχή Ελλειμματικής Προσοχής, Μαρία Νεοφύτου.
Συγκεκριμένα, όπως σημείωσε η κ. Νεοφύτου, «ο μαθητής τα τελευταία τρία χρόνια έχει διάκριση πρώτη και δεύτερη σε δύο διαφορετικά ολυμπιακά αθλήματα».
Επιπρόσθετα ανέφερε ότι, «υπάρχει ένα όριο που λέει ότι για να μπορείς να εισαχθείς στο Αθλητικό