Στις φυλακές Κορυδαλλού οδηγείται, μετά την απόφαση ανακριτή και εισαγγελέα, ο 32χρονος που κατηγορείται ότι για λόγους ερωτικής αντιζηλίας μαχαίρωσε μέχρι θανάτου τον 30χρονο σύντροφο της πρώην κοπέλας του, το βράδυ του περασμένου Σαββάτου, σε καφέ της Φλώρινας.
Εις βάρος του είχε απαγγελθεί ποινική δίωξη για ανθρωποκτονία με δόλο, όπως επίσης για απόπειρα ανθρωποκτονίας, επειδή τραυμάτισε τον 31 ετών αδελφό της κοπέλας, όταν επιχείρησε να μεσολαβήσει και να αποτρέψει το