Ανυπόφορος είναι μεν ο καύσωνας που πλήττει το νησί μας ωστόσο τα περιστατικά ιώσεων αλλά και κορωνοϊού δεν φαίνεται να μειώνονται.
Μιλώντας στο ThemaOnline , ο Καθηγητής Μοριακής Ιολογίας, Δρ. Πέτρος Καραγιάννης ανέφερε ότι παρουσιάστηκε αύξηση τόσο σε περιστατικά ιώσεων όσο και σε περιστατικά κορωνοϊού.
«Παρόλο που είναι καλοκαίρι ταλαιπωρούμαστε από κρυολογήματα και ιώσεις. Υπάρχει αύξηση και στα κρούσματα κορωνοϊό. Τα περιστατικά κορωνοϊού, από τα στατιστικά που πήραμε μετά από