Οι θερμοκρασίες ανεβαίνουν και το καλοκαίρι είναι ήδη εδώ.
Πολλοί είναι αυτοί που άρχισαν να τρέχουν στις παραλίες, με τους ναυαγοσώστες όμως να εξακολουθούν να αντιμετωπίζουν τόσο προβλήματα εξοπλισμού όσο και στελέχωσης των πύργων.
Ο Πρόεδρος της Κυπριακής Ομοσπονδίας Ναυαγοσωστικής, Πόλυς Παλλήκαρος σε δηλώσεις του στο ThemaOnline , ανέφερε ότι «το πρόβλημα με τις μόνιμες θέσεις ναυαγοσωστών εξακολουθεί να υφίσταται όμως κάθε χρόνο βελτιωνόμαστε»
«Η εικόνα φέτος είναι καλύτερη από