Στις τηλεοπτικέ κάμερες μίλησε η Βάνα Μπάρμπα, η οποία αναφέρθηκε στον Στράτο Τζώρτζογλου και την κατάθλιψη που εξομολογήθηκε πως πέρασε.
«Όλοι περνάμε δύσκολα, είναι η εποχή σκληρή. Και γι’ αυτό έχω αποφασίσει να ασχολούμαι με το κομμάτι της ψυχικής υγείας. Ήξερα τι περνούσε ο Στράτος. Η δουλειά μάς έχει ενώσει, πέραν του ότι είμαστε κουμπάροι, είναι και ο αγαπημένος μου εμένα, είμαστε πολλά χρόνια μαζί.