Η κατανάλωση φρούτων φέρνει αναρίθμητα οφέλη στον οργανισμό. Έχουν, άλλωστε, υψηλή περιεκτικότητα σε υδατάνθρακες και παρέχουν βιταμίνες όλων των τύπων (A, C, B1, B2, B6...), καθώς και μέταλλα και φυτικές ίνες, που έχουμε ανάγκη.
Υπάρχουν πολλά φρούτα, τα οποία τρώμε με τη φλούδα τους, χωρίς να τα καθαρίσουμε, όπως για παράδειγμα τα μήλα ή τα αχλάδια. Άλλα πάλι, τα ξεφλουδίζουμε και μετά καταναλώνουμε το εσωτερικό τους, όπως συμβαίνει με τις