Μια πρωτοποριακή πολιτιστική δραστηριότητα ξεκίνησε το βράδυ της Τρίτης στην Πάφο στο «Αττικόν», με την έναρξη της λειτουργίας της κινηματογραφικής λέσχης, και με την προβολή της πρώτης ταινίας, της ιαπωνικής «Ugetsu Monogatari», του Kenzi Mizogushi, που γυρίστηκε το 1953. Η επιλογή έγινε από τον σκηνοθέτη Πανίκο Χρυσάνθου, ενώ την δραστηριότητα αυτή αναλαμβάνουν ο Δήμος Πάφου […]
The post Πάφος: Πρεμιέρα της κινηματογραφικής λέσχης στην Πάφο με ταινία του Kenzi Mizogushi