![ΥΠΑΝ: Καθήκον της Πολιτείας να είναι δίπλα στους Κύπριους αθλητές/τριες](https://www.sigmalive.com/application/cache/default/images/news/600x331/eaa832ecaf5c52082723da613e12735b.jpg?#)
Είναι καθήκον της Πολιτείας να είναι δίπλα στους Κύπριους αθλητές και αθλήτριες, ειδικά σε επίπεδο πρωταθλητισμού, δηλώνει, σε συνέντευξη της στο ΚΥΠΕ, ενόψει των Ολυμπιακών Αγώνων του Παρισιού, η Υπουργός Παιδείας, Αθλητισμού και Νεολαίας, Αθηνά Μιχαηλίδου, σημειώνοντας παράλληλα ότι γίνονται σχεδιασμοί για περαιτέρω στήριξη των αθλητών.
Η Υπουργός συγχαίρει τους 15 αθλητές και αθλήτριες που πήραν το εισιτήριο για συμμετοχή στους Ολυμπιακούς Αγώνες, Παρίσι 2024, καθώς και τους τρεις αθλητές