Στην εντατική μονάδα του Γενικού Νοσοκομείου Λευκωσίας, νοσηλεύεται διασωληνωμένος34χρονος άνδρας, ο οποίος υπέστη θερμοπληξία.
Όπως ανέφερε στο ThemaOnline ο εκπρόσωπος Τύπου του Οργανισμού Κρατικών Υπηρεσιών Υγείας, Χαράλαμπος Χαριλάου, η μεταφορά του 34χρονου στην εντατική του νοσοκομείου Λευκωσίας έγινε λόγω της σοβαρότητας της κατάστασης του.
Σύμφωνα με δηλώσεις του κ. Χαριλάου στην εκπομπή Alpha Ενημέρωση, η 67χρονη και η 80χρονη που νοσηλεύονταν τις προηγούμενες μέρες με θερμοπληξία, πήραν εξιτήριο, ωστόσο στο