![Πρόεδρος του ΔΗΚΟ: Να στηρίξουμε τον ΠτΔ στο Κυπριακό](https://www.sigmalive.com/application/cache/default/images/news/600x331/300792c35825bc6ab0c91f75d216ba84.jpg?#)
Την ανάγκη για στήριξη του Προέδρου της Δημοκρατίας Νίκου Χριστοδουλίδη στην προσπάθεια για εξεύρεση λύσης του Κυπριακού, τόνισε ο Πρόεδρος του ΔΗΚΟ Νικόλας Παπαδόπουλος.
Παράλληλα, σημείωσε πως το Δημοκρατικό Κόμμα παραμένει προσηλωμένο στην επίτευξη μιας λύσης που πρέπει να προνοεί τη μετεξέλιξη της Κυπριακής Δημοκρατίας σε ένα λειτουργικό, ομοσπονδιακό, και κανονικό κράτος, απελευθερωμένο από την τουρκική κατοχή, απαλλαγμένο από τον τουρκικό στρατό και πλήρες μέλος της Ευρωπαϊκής Ένωσης και της