![Ντοκιμαντέρ: Tα ασυνόδευτα παιδιά του 1974 ; «Eυχαρι&si](https://www.sigmalive.com/application/cache/default/images/news/600x331/1e17919344ad543057d8dd5bd9d0fdff.jpg?#)
Με αφορμή τη συμπλήρωση 50 χρόνων από την τουρκική εισβολή, 20 Ιουλίου 1974, δημοσιογράφοι του SigmaLive και του Sigma άγγιξαν μια από τις λιγότερες γνωστές αλλά ευαίσθητε πτυχές της κυπριακής τραγωδίας. Τα ασυνόδευτα παδιά του 1974
Συγκεκριμένα, τετρακόσια πενήντα έξι παιδιά που έφυγαν για την Ελλάδα, προκειμένου να γλιτώσουν από το σκηνικό του πολέμου, τα Ασυνόδευτα Παιδιά του ‘74. Ιστορίες που ξεδιπλώνονται μέσα από ένα οδοιπορικό στις πόλεις όπου έζησαν