Ένα ταξίδι που κρατήθηκε μακριά από τα φώτα της δημοσιότητας πραγματοποιεί σήμερα η Αννίτα Δημητρίου στην Ελληνική πρωτεύουσα, όπου θα έχει συνάντηση με τον Πρωθυπουργό της Ελλάδας, Κυριάκο Μητσοτάκη.
Την Πρόεδρο του ΔΗΣΥ συνοδεύει ο Χάρης Γεωργιάδης.
Η συνάντηση της Αννίτας Δημητρίου με τον Έλληνα Πρωθυπουργό, πραγματοποιείται λίγες ημέρες μετά τη συνάντηση του Κυριάκου Μητσοτάκη με τον Ταγίπ Ερντογάν και στον απόηχο της επιστολής της, προς τον Πρόεδρο της Δημοκρατίας,