![Η Κύπρος της καθαρής θάλασσας και η ανάγκη να επενδύσουμε σε αυτούς που αξίζουν](https://reporter.com.cy/images/vKhpgZc9JX80zm9SMbi5vziv0gs=/803322/fill-480x480/2024/08/09/kontides.jpg)
Επιστρέφοντας στην Κύπρο, με το αργυρό μετάλλιο των Ολυμπιακών Αγώνων στον λαιμό, ο δύο φορές Ολυμπιονίκης μας, Παύλος Κοντίδης, δήλωσε πως «παρόλο το μικρό μέγεθος της χώρας μας, έχουμε μεγάλη καρδιά, φτάνει να το πιστέψουμε και να δουλέψουμε προς αυτή την κατεύθυνση». Και ο ίδιος είναι ακριβώς η ενσάρκωση αυτής της δήλωσης. Με τη μεγάλη του καρδιά και την ακόμη μεγαλύτερη του προσπάθεια, ανέβασε τον μικρό μας τόπο στο βάθρο,