![Διασωληνωμένη στην Εντατική 66χρονη που υπέστη θερμοπληξία](https://reporter.com.cy/images/Pa4vQKMd5valBp7TZyNJCfzklZE=/800674/fill-480x480/2024/07/29/cats_JnHqzQg.jpg?#)
Τρία άτομα νοσηλεύονται στο Γενικό Νοσοκομείο Λευκωσίας με θερμοπληξία εκ των οποίων οι δύο είναι σε μονάδα εντατικής θεραπείας με την κατάσταση τους να είναι σοβαρή, δήλωσε στο ΚΥΠΕ ο Εκπρόσωπος Τύπου του Οργανισμού Κρατικών Υπηρεσιών Υγείας (ΟΚΥπΥ) Χαράλαμπος Χαριλάου.
«Έχουμε τον 34χρονο ο οποίος αποσηλωνήθηκε αλλά παραμένει στην μονάδα εντατικής και χθες μπήκε ακόμη μια γυναίκα, 66 χρόνων στην εντατική διασωληνωμένη και υπάρχει και ακόμη μια γυναίκα 78 χρόνων