![H ομιλία του ΠτΔ στους αθλητές της Κυπριακής αποστολής στο Παρίσι- «Θα αναβαθμίσουμε τον αθλητισμό»](https://reporter.com.cy/images/UPZ5jMpiJBZ9165yCV4gvrwTwnQ=/800576/fill-480x480/2024/07/28/ptd12.jpg?#)
Την υπόσχεση ότι η Πολιτεία θα αναβαθμίσει τον αθλητισμό στην Κύπρο, εκεί που πρέπει, έδωσε ο Πρόεδρος της Δημοκρατίας, Νίκος Χριστοδουλίδης, απευθυνόμενος σε Κύπριους αθλητές σε δεξίωση το Σάββατο στην οικία του Πρέσβη της Κύπρου στο Παρίσι.
Ευχόμενος σε όλους τους Κύπριους αθλητές καλή επιτυχία, ο Πρόεδρος Χριστοδουλίδης σημείωσε ότι βλέποντας τους αθλητές χωρών όπως της Ουκρανίας, Κίνας, ΗΠΑ, Γερμανίας, Γαλλίας, Αυστραλίας, Ιαπωνίας και σκεπτόμενος τον πληθυσμό αυτών των χωρών και