Εκστρατεία στη Λεμεσό για ευαισθητοποίηση των δημοτών με στόχο μια πιο καθαρή πόλη Ο μέσος Λεμεσιανός παράγει σήμερα 600 κιλά σκουπίδια το χρόνο αλλά ανακυκλώνει μόνο 60, ενώ η κομποστοποίηση οργανικών αποβλήτων βρίσκεται σε ακόμα πιο χαμηλά επίπεδα. Αυτά τα στοιχεία κατατέθηκαν χθες στα πλαίσια διάσκεψης Τύπου που διοργάνωσε ο Δήμος Λεμεσού και η […]
Διαβάστε περισσότερα: Παράγουν 600 κιλά σκουπίδια και ανακυκλώνουν 60 – Εκστρατεία στη Λεμεσό για