Μια φορά και έναν καιρό, ήταν (;) ένα «Μουσείο Παραμυθιού»...
Μετά από τρία χρόνια λειτουργίας, το «Μουσείο Παραμυθιού» ενδέχεται να κλείσει οριστικά τις πόρτες του.
Το «Μουσείο Παραμυθιού» δημιουργήθηκε αποκλειστικά με προσωπικά κονδύλια των ιδρυτών του και το όραμα να αποτελέσει έναν πραγματικά ζωντανό, πολύβουο χώρο δημιουργίας και ανάπτυξης του πολιτισμού. Στα τρία χρόνια λειτουργίας του, εξακολουθεί να συντηρείται από τους ιδρυτές του, με προσωπικές στερήσεις και εξ οικονομήσεις.
Η αγάπη των παιδιών και του κόσμου, η απελευθέρωση της φαντασίας