Των: Χαρά Κωνσταντίνου Πατσαλίδη - Νηπιαγωγός & Νάσια Χαραλάμπους Διευθύντρια Νηπιαγωγείου
Κάθομαι στον υπολογιστή και προσπαθώ να τελειώσω όσο πιο γρήγορα και αποτελεσματικά γίνεται όλα όσα έχω να κάνω για τη δουλειά μου γιατί πολύ σύντομα ο γιoς μου θα ξυπνήσει. Θα χρειαστεί να τον θηλάσω, να παίξουμε, να κάνουμε μπάνιο… Στην άλλη γραμμή του τηλεφώνου η Χαρά. Προσπαθούμε να συνεννοηθούμε για το πώς θα γράψουμε αυτό το άρθρο. Ο γιoς της φτιάχνει κολάζ, ζωγραφίζει, της μιλάει συνεχώς, ενώ η