![Παιδοψυχιατρική Εταιρεία Κύπρου: Έκκληση να μην παραμεληθεί η ψυχική υγεία των παιδιών αλλά και των ενηλίκων](https://bebemou.com/images/iStock-1202707966.jpg)
Σε ανάρτηση προέβη η Παιδοψυχιατρική Εταιρεία Κύπρου που αφορά την πρόληψη για την ψυχική υγεία μικρών και μεγάλων. Γι' αυτό τον λόγο δίνει μικρές πρακτικές συμβουλές για την περίοδο που ζούμε.
Αυτούσια η ανακοίνωση:
Είναι πια βέβαιο ότι για τις επόμενες εβδομάδες η απειλή της πανδημίας απο τον ιό COVID-19 θα συνεχίζει να επηρεάζει την καθημερινότητα όλων μας. Η ανάγκη περιοριστικών μέτρων και κοινωνικής απομόνωσης ήταν και είναι αναγκαία. Ως επιστημονική εταιρεία επικροτούμε την έγκαιρη παρέμβαση από την κυβέρνηση με τα