![Δ. Λευκωσίας:’Μένω σπίτι και δημιουργώ’ – Δράση για παιδιά-έφηβους](https://bebemou.com/images/zografiaa.jpg)
Με τίτλο «Λευκωσία 2030» η δράση ζωγραφικής του Δήμου Λευκωσίας καλεί τους μικρούς του φίλους να εκφράσουν τη δική τους εικόνα για το πώς θέλουν τη Λευκωσία το έτος 2030, σε σχέση με τους στόχους βιώσιμης ανάπτυξης 2030 (Sustainable Development Goals 2030) των Ηνωμένων Εθνών.
Σε ανακοίνωση ο Δήμος Λευκωσίας προσκαλεί παιδιά και εφήβους ηλικίας 4-18 ετών (κατηγορίες: παιδιά προσχολικής ηλικίας, όλων των τάξεων του Δημοτικού, Γυμνασίου και Λυκείου) να εμπνευστούν από ένα ή και περισσότερους, από τους 17 στόχους βιώσιμης ανάπτυξης