Το δρόμο για τη φυλακή πήρε 28χρονος που κρίθηκε ένοχος από το Αυτόφωρο Μονομελές Πλημμελειοδικείο Λαμίας, για τις πράξεις της ενδοοικογενειακής απειλής κατ’ εξακολούθηση σε βάρος της 19χρονης πρώην συντρόφου του.
Ο νεαρός συνελήφθη την Κυριακή 28 Ιουλίου στα Καμένα Βούρλα, μετά από καταγγελία της πρώην κοπέλας του, ότι εξακολουθούσε να την παρενοχλεί και να της στέλνει απειλητικά μηνύματα. Την είχε πάρει μάλιστα τηλέφωνο το Σάββατο με απόκρυψη την ώρα