Ένα νέο όχημα που συνδυάζει τις ιδιότητες της βαλίτσας και του ηλεκτρικού πατινιού γίνεται ολοένα και δημοφιλέστερο στην Ιαπωνία, σε μια περίοδο που η ασιατική χώρα κατακλύζεται από τουρίστες, λόγω και της πτώσης του ιαπωνικού γιεν.
Η αύξηση της δημοφιλίας των μηχανοκίνητων βαλιτσών με τις οποίες οι τουρίστες μετακινούνται σε δρόμους και αεροδρόμια έχει δημιουργήσει αναστάτωση στην Ιαπωνία, με δύο μεγάλα ιαπωνικά αεροδρόμια να έχουν ήδη ζητήσει από τους ταξιδιώτες