Κλειστό θα είναι απόψε Παρασκευή, 26 Ιουλίου, μέχρι και το απόγευμα της Κυριακής, 28 Ιουλίου, τμήμα του αυτοκινητόδρομου Λεμεσού-Λευκωσίας, μεταξύ Πέρα Χωρίου Νήσου και Λατσιών, στην κατεύθυνση προς Λευκωσία, λόγω εργασιών ασφαλτόστρωσης που θα διεξάγονται, για το έργο κατασκευής του Περιμετρικού Αυτοκινητοδρόμου Λευκωσίας.
Η κυκλοφορία θα διοχετεύεται μέσω του αυτοκινητοδρόμου προς Λεμεσό, που θα λειτουργεί με αμφίδρομη κίνηση, προς Λεμεσό και προς Λευκωσία.
Σύμφωνα με ανακοίνωση του Τμήματος Δημοσίων Έργων