Κατά τη διάρκεια του φιλικού ποδοσφαιρικού αγώνα μεταξύ των ομάδων ΟΜΟΝΟΙΑ ΛΕΥΚΩΣΙΑΣ – ΑΕΚ ΑΘΗΝΩΝ, που διεξήχθη χθες στο στάδιο ΓΣΠ στη Λευκωσία, εντοπίστηκε ένα πρόσωπο, μέσω του κλειστού κυκλώματος παρακολούθησης του σταδίου, το οποίο έριξε από το πάνω διάζωμα, στο κάτω διάζωμα, ένα σακίδιο.
Φρουρός ασφαλείας του γηπέδου, εντόπισε και παρέδωσε στην Αστυνομία, ένα σακίδιο ώμου, το οποίο, όπως διαπιστώθηκε, περιείχε 28 πυρσούς και δύο καπνογόνες συσκευές.
Από περαιτέρω