Ο Φειδίας Παναγιώτου συνεχίζει να ενημερώνει ακατάπαυστα το κοινό για τα όσα διαδραματίζονται στο Στρασβούργο όπως είχε μάλιστα δεσμευτεί.
Με νέο βίντεο ενημέρωσε τους διαδικτυακούς του φίλους, θαυμαστές και ακόλουθους για την «πρώτη μέρα» στη δουλειά» όπως ανέφερε, καθώς και για το τι ψήφισε στις ψηφοφορίες.
«Ψηφίσαμε για την Πρόεδρο του Ευρωκοινοβουλίου, είχαμε δύο επιλογές την Ειρήνη και την Μέτσολα…αποφάσισα μαζί με την ομάδα μου μετά που διαβάσαμε και για