Από νωρίς το πρωί της Πέμπτης βρέθηκε στο κτίριο του δήμου Αγίου Δομετίου ο Δήμαρχος Λευκωσίας Χαράλαμπος Προύντζος μαζί με τον εργολάβο μηχανικό για να επιθεωρήσει την κατάσταση.
ΣΧΕΤΙΚΟ ΑΡΘΡΟ: Έπεσε κομμάτι κλιματιστικού από την οροφή στα γραφεία του Δήμου Λευκωσίας στον Άγιο Δομέτιο
Υπενθυμίζεται ότι νωρίς το απόγευμα της Τετάρτης, φουγάρο - μέρος του συστήματος εξαερισμού που συνδέει τις κλιματιστικές μονάδες - έπεσε από την οροφή αίθουσας στο πάτωμα.