To περιβόητο «ΠΟΘΕΝ ΕΣΧΕΣ» σχολιάστηκε από πολλούς. Βλέπετε... δεν χρειάζεται κάποιος να έχει «τελειώσει» ανώτερη εκπαίδευση για να κατανοήσει ή καλύτερα να αντιληφθεί είτε την προχειρότητα, είτε το νόμιμο «ξεγλίστρημα», είτε το νέο κοινωνικοπολιτικό φαινόμενο «κρίσης θεσμών» που κυριαρχεί στην εποχή μας (σε κάποιες περιπτώσεις).
Από την άλλη, αν κάποιος θεωρήσει ότι όλα όσα αναφέρονται στο ΠΟΘΕΝ ΕΣΧΕΣ βουλευτών, είναι αληθινά (ανταποκρίνονται, δηλαδή, στην πραγματικότητα) τότε θα πρέπει να αναρωτηθούμε τόσο