Άδοξη κατάληξη είχε η «περαντζάδα» που έκαναν στα σοκάκια και τα νυχτερινά κέντρα στη Μύκονο τρεις νεαροί Έλληνες, οι οποίοι μετέφεραν με το αυτοκίνητό τους ναρκωτικές ουσίες που κάλυπταν κάθε απαίτηση με σκοπό να τις πουλήσουν, αργά το βράδυ του Σαββάτου.
Στο πλαίσιο ελέγχων για την αντιμετώπιση της διακίνησης, οι αστυνομικοί της Υποδιεύθυνσης Αστυνομίας Μυκόνου σταμάτησαν το όχημα στο οποίο επέβαιναν οι τρεις νεαροί ηλικίας 26, 29 και 31 χρόνων