Μια ομιλία η οποία σίγουρα θα μείνει αξέχαστη τόσο στους απόφοιτους όσο και στους καθηγητές.
Εκ βαθέων θα χαρακτήριζε κανείς την ομιλία αριστούχου της Σχολής Θετικών Επιστημών του Πανεπιστημίου Κύπρου και συγκεκριμένα του Τμήματος Πληροφορικής Λάμπρου Διονυσίου κατά την τελετή αποφοίτησης του.
Προβληματισμό προκάλεσε η αποκάλυψη που έκανε, αναφέροντας ότι φεύγει στο εξωτερικό όπου θα εκτιμηθούν ουσιαστικά οι γνώσεις και ικανότητες του επαγγελματικά, καθώς όπως ανέφερε η Κύπρος καταφέρνει διαχρονικά να απογοητεύει