Θλίψη σε συγγενείς, φίλους καθώς και στον Δήμο Λεμεσού προκάλεσε η είδηση του ξαφνικού θανάτου του πρώην Δημοτικού Συμβούλου και εν ενεργεία μέλους της Φιλαρμονικής του Δήμου, Γαβριήλ Ψαρά, σε ηλικία 72 ετών.
Σε ανάρτηση του ο Δήμος Λεμεσού αναφέρει μεταξύ άλλων, «Ο Δήμος Λεμεσού εκφράζει τα ειλικρινή του συλλυπητήρια στον γιο του αποθανόντα και μέλος του Δημοτικού Συμβουλίου Λεμεσού, Απόστολο, και στους οικείους του Γαβριήλ Ψαρά. Αιωνία του η