Μπήκε ο Ιούνιος και ο καύσωνας είναι ανυπόφερτος, με την μια προειδοποίηση να διαδέχεται την άλλη και τον κόσμο να τρέχει στις παραλίες για να δροσιστεί.
Φέτος, όπως και κάθε χρόνο, ξεκίνησε ο λεγόμενος «πόλεμος» της πετσέτας, φαινόμενο το οποίο αν και κατάφεραν να μειώσουν οι αρμόδιοι, δεν εξαλείφθηκε.
Συγκεκριμένα, λουόμενοι τοποθετούν τις πετσέτες είτε από το προηγούμενο βράδυ είτε από τα ξημερώματα της ημέρας στα κρεβατάκια, ώστε να έχουν