Κάτω από δύσκολες συνθήκες μαθητές και εκπαιδευτικό προσωπικό προσπαθούν να αντεπεξέλθουν, στο Δημοτικό σχολείο Άγιος Ανδρέας όπου υπάρχει διακοπή ρεύματος.
Σύμφωνα με μητέρα η οποία μίλησε στην εκπομπή «Μεσημέρι και κάτι» , ανέφερε ότι όταν πήγε να παραλάβει το παιδί της από το σχολείο « Τα μωρά ήταν έξω από τις τάξεις σε ένα διάδρομο που έχει ένα μικρό σκέπαστρο, στους 50 βαθμούς Κελσίου».
Όπως ανέφερε μαθητές και εκπαιδευτικοί δεν