«Μπαράζ» παραπόνων προέκυψαν από γονείς παιδιών που φοιτούν στο Δημοτικό σχολείο του Αγίου Ανδρέα, αφού στο σχολείο πέφτει το ρεύμα εδώ και δύο ημέρες, με την κατάσταση να είναι ανυπόφορη για τους μαθητές εν μέσω καύσωνα.
Μιλώντας στην εκπομπή του Alpha, «Alpha Καλημέρα», η Πρόεδρος του Συνδέσμου Γονέων του Δημοτικού σχολείου Άγιος Ανδρέας, Αριάνα Πετρίδου, ανέφερε πως, εδώ και δύο μέρες υφίσταται η συγκεκριμένη κατάσταση, με τους γονείς να έχουν