ΤΟΥ ΧΡΙΣΤΟΥ ΤΣΙΓΚΗ *
Είναι κοινή παραδοχή ότι ο Στρόβολος τα τελευταία χρόνια έχει μείνει πίσω σε σχέση με άλλους Δήμους και παρουσιάζει μια παρατεταμένη εικόνα στασιμότητας, αν όχι οπισθοδρόμησης. Χωρίς αναπτυξιακά έργα, χωρίς έργα υποδομής, με ιστορικές συνοικίες και επιχειρηματικούς δρόμους να μαραζώνουν, με αβοήθητους κατοίκους στις πεπαλαιωμένες πολυκατοικίες των συνοικισμών, με γειτονιές ξεχασμένες και υποβαθμισμένες, με πάρκα γερασμένα, με προβλήματα καθαριότητας σχεδόν παντού και άλλα πολλά. Δυστυχώς αυτή