Σε δηλώσεις για όλα τα ζητήματα της επικαιρότητας προέβη σήμερα το μεσημέρι ο Πρόεδρος της Δημοκρατίας, Νίκος Χριστοδουλίδης.
«Η ΕΕ επηρεάζει την καθημερινότητά μας. Ως πολιτεία διεκδικούμε στα της ΕΕ και διεκδικούμε και υπάρχει θετική ανταπόκριση στις προσπάθειες επίλυσης του Κυπριακού. Η όσο πιο μαζική συμμετοχή των πολιτών της ΚΔ στις Ευρωεκλογές θα στείλει ένα ηχηρό μήνυμα στις Βρυξέλλες για τη σημασία της Ευρώπης. Οπότε καλώ όλους τους συμπολίτες μας