Άλλη μία δράση προώθησης της κυπριακής οινογαστρονομίας πραγματοποιήθηκε από το Υφυπουργείο Τουρισμού στην Τόχνη την Παρασκευή.
Σύμφωνα με ανακοίνωση του Υφυπουργείου, ο γνωστός Γερμανός δημοσιογράφος Sven Rahn, με εμπειρία άνω των 30 ετών στον τομέα της οινογαστρονομίας, ο οποίος αρθρογραφεί σε έντυπα μεγάλης εμβέλειας στη Γερμανία περί του αντικειμένου, βίωσε με πρωτοβουλία του Υφυπουργείου Τουρισμού την εμπειρία ετοιμασίας κυπριακών εδεσμάτων, έχοντας ως συμπαραστάτη τον Υφυπουργό Τουρισμού Κώστα Κουμή.
Κατά τη