Ολιγωρία στην ανταπόκριση της Πυροσβεστικής καταγγέλλουν ιδιοκτήτες υποστατικών που κάηκαν στη φωτιά που ξέσπασε την περασμένη Παρασκευή στον Άγιο Συλά στη Λεμεσό.
Μιλώντας στην εκπομπή «ALPHA Καλημέρα» εξιστόρησαν τις στιγμές που βίωσαν στην πυρκαγιά. Από την πλευρά της, η Πυροσβεστική δεν δέχεται τις κατηγορίες, γιατί έγινε αγώνας και κινδύνευσαν άτομα.
Ιάκωβος Κουμή, ιδιοκτήτης υποστατικού στον Άγιο Συλά
Είναι η μοναδική δουλειά που έχουμε. Το υποστατικό αξιοποιείτο για αποθήκευση ξυλείας και