Μέλη της Αστυνομίας προχώρησαν στη σύλληψη δύο προσώπων, αντρών ηλικίας 20 και 18 ετών, για σκοπούς διερεύνησης δύο υποθέσεων κλοπής χρημάτων, που διαπράχθηκαν τις τελευταίες μέρες, στη Λεμεσό. Εναντίον του 18χρονου υπόπτου, διερευνάται και τρίτη υπόθεση που αφορά στην κλοπή μοτοποδηλάτου, που επίσης διαπράχθηκε στη Λεμεσό, στις 07 Μαΐου.
Σύμφωνα με τα υπό εξέταση στοιχεία της υπόθεσης κλοπής χρημάτων, λίγο πριν τις 5.00 το απόγευμα της περασμένης Τετάρτης, 29 Μαΐου,