Σε κακόβουλη ενέργεια οφείλεται η πυρκαγιά που ξέσπασε χθες το μεσημέρι στην περιοχή του στον Αγίου Συλά στη Λεμεσό, σύμφωνα με τον Αρχιπύραρχο Πυροσβεστικής Υπηρεσίας Νίκο Λογγίνο. Σε εμπρησμό αποδίδεται και η δεύτερη πυρκαγιά που ξέσπασε χθες βράδυ στον Άγιο Θεράποντα, είπε.
ΣΧΕΤΙΚΟ ΑΡΘΡΟ: Πυρκαγιά στον Άγιο Συλά: Επιχειρούν για πλήρη κατάσβεση - Ξεκίνησαν ρίψεις νερού τα εναέρια μέσα
Όπως ανέφερε σε δηλώσεις του στο ΚΥΠΕ ο Αρχιπύραρχος της Πυροσβεστικής