![Στην πυρόπληκτη Ν. Μάκρη Αττικής Κύπριοι εθελοντές της Support CY](https://www.sigmalive.com/application/cache/default/images/news/600x331/eda22d711cad74c611a7f12c2def0cd5.jpg?#)
Το σπίτι του όπως ήταν και τις φλόγες να το καταπίνουν, ζωγράφισε ένα παιδάκι που γλύτωσε από την φωτιά στην Αττική, αυτό και η οικογένειά του, αλλά δεν μπόρεσαν να γλυτώσουν τίποτε άλλο. Αυτή είναι η φρίκη των παιδιών που καλούμαστε να αντιμετωπίσουμε, ανέφερε στο ΚΥΠΕ ο Πρόεδρος του «Χαμόγελου του Παιδιού» στην Ελλάδα, Κώστας Γιαννόπουλος πέντε μέλη του οποίου, μαζί με πέντε εθελοντές της οργάνωσης Support CY από την