![Κάτοικοι Ιδαλίου: Καμιά συμφωνία εργοστασίου με τον σταθμό επεξεργασίας](https://www.sigmalive.com/application/cache/default/images/news/600x331/99ad4abebc12eaaa1f1aa00fb38bd7ad.jpg?#)
Πραγματοποιήθηκε σήμερα διαδικτυακή τηλεδιάσκεψη σχετικά με την αίτηση αλλαγή χρήσης εργοστασίου παραγωγής πλαστικού σε μονάδα διέλασης αλουμινίου στη βιομηχανική περιοχή Ιδαλίου.
Στη διάσκεψη που διοργάνωσε το Τμήμα Περιβάλλοντος συμμετείχαν: Τμήμα Πολεοδομίας, ΕΤΕΚ, εκπρόσωποι των επενδυτών, Κίνηση Βελτίωσης Ποιότητας Ζωής, Πρωτοβουλία Μητέρων Ιδαλίου, ο μελετητής του Δήμου Ιδαλίου και ο Δήμαρχος Ιδαλίου, ενώ διήρκησε περίπου τρεισήμισι ώρες (11:00-13:30).
Κατά τη διάρκεια της σύσκεψης έγιναν ερωτήσεις από τους ενδιαφερόμενους σχετικά με την