![Στόχους και πλάνα έθεσαν Υπουργός Μεταφορών και Δήμαρχος Λεμεσού](https://www.sigmalive.com/application/cache/default/images/news/600x331/d89b3ad34c9da57d0a27b21a9c94dcbe.jpg?#)
Το κυκλοφοριακό πρόβλημα της Λεμεσού επικράτησε σε σύσκεψη που πραγματοποιήθηκε το μεσημέρι της Τρίτης, στο δημοτικό Μέγαρο Λεμεσού, όπου ο Υπουργός Μεταφορών, Αλέξης Βαφεάδης, ενημερώθηκε για τις προτάσεις της Δημοτικής Αρχής, υπογραμμίζοντας την σημασία του συντονισμού για κοινές δράσεις που θα φέρουν αποτελέσματα.
Η ατζέντα περιλάμβανε θέματα όπως οι υπηρεσίες μεταφοράς μαθητών από πόρτα σε πόρτα, η υλοποίηση του ΣΒΑΚ (λεωφορειολωρίδες, ποδηλατοδιαδρομές, Park & Ride), ο σταθμός δημόσιων μεταφορών στο